Dane fiskalne z kart SD zabezpieczone w Centralne Repozytorium EJ

26 lutego 2019

Centralne Repozytorium elektronicznej kopii paragonów to odrębny, wielofunkcyjny system i jeden z produktów in-store, proponowanych przez Exorigo-Upos. Pozyskuje, gromadzi i przetwarza archiwa dokumentów kasowych. Zabezpiecza dane zapisane na kartach SD jednostacyjnych drukarek fiskalnych – systematycznie i bezobsługowo.

System zabezpiecza dane z kart SD drukarek fiskalnych (paragony, faktury), a także monitoruje ilość wolnego miejsca na kartach. Ich zawartość można odtworzyć na innych kartach SD, na przykład w razie uszkodzenia karty w drukarce. Odzyskanie danych jest wówczas możliwe bez konieczności rozwiązań pozasystemowych. Do Centralnego Repozytorium EJ (Electronic Journal) można uzyskać natychmiastowy, bezpośredni dostęp, będąc w dowolnym miejscu sieci handlowej. Wszystkie dokumenty kasowe z rozproszonych placówek handlowych zostają zgromadzone w jednym punkcie.

Dzięki rozwiązaniu Exorigo-Upos istnieje możliwość przetwarzania uzyskanych danych fiskalnych na potrzeby analityczno-raportowe. Odnalezienie odpowiednich informacji w Centralnym Repozytorium EJ nie stanowi problemu. Użytkownik – czyli pracownik posiadający odpowiednie uprawnienia – może zdefiniować kryteria, na podstawie których wyszukiwane będą dokumenty kasowe i drukowana ich kopia. Mechanizm uprawnień pozwala na kontrolę dostępu do systemu i jego funkcji, dając możliwość przydzielania ról. System, który powstał w rezultacie wnikliwej obserwacji procesów zachodzących w sklepach, by poprawić funkcjonowanie organizacji, spotyka się z uznaniem przedsiębiorców.